2010 Chevrolet Spark Lansmanından Notlar

Türkçesi kıvılcım anlamına gelen Spark baştan aşağı yenilenmiş hali ile bugün basın karşısına çıktı.Eskisi ile arasında hiçbir bağ bırakmamak istercesine çizilen Spark, tüm Avrupa ile beraber Türkiye’de de 24 bin’den başlayan fiyatları ile Pazartesi satışta olacak.

Chevrolet yeni dinamik ve ikonik tasarım anlayışının son ürünü olan Spark’ı bugün tanıttı. Eski kasasından 14 cm daha uzun, 10 cm daha geniş, 2 cm daha yüksek olan yeni Spark kaslı yapısı ile sedan ailesine kafa tutacak kadar iddialı bir yapıya sahip.

Kısa bir deneme sürüş imkanı bulduğumuz Yeni Spark atak yapısı , sağlam fren duruşları  ve dinamik çizgileri ile beğenimizi kazandı. İç mekândaki yenilikler, özellikle motosiklet formundaki hız göstergesi, hemen herkesin beğenisini kazanacak gibi duruyordu.

1.0 ve 1.2 benzinli motorlar ve 3 donanım seviyesi ile satışa sunulan Spark’ta 1.3 dizel motor ve otomatik vites için 2011 yılına kadar beklemek gerekiyor.Chevrolet 1.0 Spark baz model için 24.106 TL fiyat verirken en üst donanım seviyesi için fiyat 28.500 TL’ye kadar çıkıyor.2010’daki satış hedefi 1000 adet belirlenen Spark, Türkiye pazarına Kore’deki Chevrolet fabrikasından ithal edilecek.

Pazartesi günü tüm Avrupa ile aynı anda showroomlar da yerini alacak Spark Euro Ncap’te aldığı 4 yıldız, baz donanımında bile olan 6 hava yastığı ve kaliteli müzik sistemi ile dikkat çekiyor.

Blog yazım senin fikirlerin ile daha zenginleşecek. Lütfen yorum bırakmaktan çekinme.