2010 Nissan Qashqai Tanıtımı Sapanca’dan Notlar!

Bugüne kadar dünyada 500 bin adetten fazla satan “Crossover segmentinin yaratıcısı” Nissan Qashqai yenilenen görünümü 45,990TL’ den başlayan çok özel fiyatlarla satışa sunuldu.

“Asi Şehirli” sloganıyla anılan ve topladığı beğeni sayesinde 2009 yılının en çok satan kompakt Crossover’ ı olma özelliğini elinde bulunduran Nissan Qashqai, yeni görünümüyle daha asi ama hala şehirli kalarak, 2010 yılında da liderlik iddiasını sürdürmeyi hedefliyor.

Yeni Qashqai’ nin özellikle ön görünümünde yapılan değişiklikle far, kaput ve tampon çizgileri daha keskin hatlara kavuşturularak, aracın dinamik görünümü artırılmış.

İnceltilen mercekli far tasarımı ile aracın karakteristik yapısı kuvvetlendirilerek,  selefine göre daha asi bir görünüme kavuşan Yeni Qashqai, petek tasarımlı ön panjuru ve yenilenen ön tamponu ile de daha sert bir tarz sergiliyor.

Yeni Qashqai’ nin iç kısmındaki ince detaylarda ise daha konforlu bir kabin sunuluyor. Yenilenen gösterge panelindeki led aydınlatmalar aracın sportif ruhuna işaret ederken, geniş ölçekli tasarlanmış Türkçe menülü yol bilgisayarından en küçük detaylara kolayca erişilebiliyor.

Yeni Qashqai’ nin iç kabin ses izolasyonunda ve süspansiyon sisteminde yapılan iyileştirmeler neticesinde daha sessiz bir sürüş konforu sağlanıyor. Qashqai’ ye üstün bir yol tutuş sağlayan multi-link süspansiyon sisteminde geliştirmeler yapılırken, Qashqai kullanıcılarının görüşleri de dikkate alındı.

Yeni Qashqai’ de 4×2 1.6lt benzinli, 4×2 1.5lt dCi ve 4×4 2.0lt dCi motor seçenekleri bulunuyor. Otomatik vites seçeneği ise Auto 4WD 2.0lt dCi versiyonunda standart olarak sunuluyor.

Yeni Qashqai’ de ön, yan ve perde hava yastıkları, ESP, panaromik cam tavan, 18 inç alüminyum alaşımlı jantlar, ısıtmalı deri koltuk, çift bölgeli otomatik klima, Nissan Connect multimedya sistemi, Bluetooth, renkli görüntü kamerası ve yolculuklara akustik bir konser keyfi yaşatan BOSE ses sistemi gibi üstün ve fark yaratan zengin özellikler sunuluyor.

Yeni Qashqai sürüş İzlenimi

Yeni Qashqai ‘yi İstanbul –Sapanca güzergahında ayrıca Sapanca’da asfalt ve arazinin bir arada olduğu bir pistte kullandım. Bu tanıtımda Qashqai Teknapack 1.5 DCi 4X2  manuel vites kullandım. Asfalt parkurdaki testte yeni Qashqai süspansiyon sisteminde yapılan iyileştirmeler ile daha hareketli bir araç halini almış. Parkurun arazi kısmında ise araç çok rahattı. Otoban kullanımında ise 100 km/s’yi geçen hızlarda benim için araç içine yansıyan sesin yüksek olduğunu belirtmeliyim. Aracın yenilenen dış tasarımına gelince yeni Qashqai çok daha asi bir görüntü veriyor. Ön yüzdeki yenilenme aracın ifadesini nerede ise tamamen değiştirmiş. Özellikle mercekli farlar, petek tasarımlı ön panjurunun etkileyici göründüğünü belirmeliyim. Aracın arka kısmı ilk anda göze batmayan değişikler, araç eski Qashqai ile yan yana geldiğinde daha fazla ortaya çıkıyor. Kanımca iyi bir iş çıkartıldığını da belirtmeliyim. Son olarak aracın içerisine bakacak olursak benim gözüme çarpan gösterge panelindeki genişleme oldu.

HASAN AYTEKİN/SAPANCA

İŞTE YENİ QASHQAİ’NİN FİYAT LİSTESİ(TL)
YENİ QASHQAI 1.6 VISIA 4X2 M/T
    45.990
YENİ QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T
    51.490
YENİ QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T GLASSROOF+NISSAN CONNECT
    54.490
YENİ QASHQAI 1.6 TEKNA PACK 4X2 M/T
    57.990
YENİ QASHQAI 1.6 PLATINUM 4X2 M/T
    62.490
YENİ QASHQAI 1.5 DCI VISIA 4X2 M/T
    51.490
YENİ QASHQAI 1.5 DCI TEKNA 4X2 M/T
    56.990
YENİ QASHQAI 1.5 DCI TEKNA 4X2 M/T GLASSROOF+NISSAN CONNECT
    59.990
YENİ QASHQAI 1.5 DCI TEKNA PACK 4X2 M/T
    63.490
YENİ QASHQAI 1.5 DCI PLATINUM 4X2 M/T
    67.990
YENİ QASHQAI 2.0 DCI TEKNA PACK 4X4 A/T
    77.990
YENİ QASHQAI 2.0 DCI PLATINUM 4X4 A/T
    82.990

Blog yazım senin fikirlerin ile daha zenginleşecek. Lütfen yorum bırakmaktan çekinme.