2015-Ford-Focus-Facelift-2

Ford Focus mu ? Ajda Pekkan mı?

Öne çıkmak isteyen sanatçılar için her geçen gün güzelleşmek, genç görünmek önemlidir. Tıpkı Süper Star Ajda Pekkan gibi. Markanızın hep yüksekte kalması için modelleriniz yani görünen yüzlerinizin eskime trendine girmesine katlanamazsınız. Yeni şarkılar, aranjmanlar yapmalısınız. Yeni nesle yenilikten başka şey sunma şansınız yoktur. İşte Ford’un yaptığı da bu . Son bir kaç yıldır Aston Martin makyajını trend haline getiren marka  son olarak başarılı modeli Focus için uyguladı. En son Fiesta’da gördüğüm dış tasarımı Focus’a uygulayan marka iç mekanda yaptığı yenilikler ile tüketicisine  makyajdan biraz fazlasını tattırmak peşinde.

Her başarılı modelin makyajı tadacağını , otomotiv dünyasını bir kaç sene takip eden herkes bilir. En başarılı satışa ulaşan modellerin bile makyajlanması ancak 3-4 yılı buluyor. Ford ‘un yeni yüzünü en son uyguladığı Focus ise her zaman ki gibi gergin bakışları, dikey konumlanan ızgarayı yüzüne ekleyerek başlamış işe. İç mekanda değişen orta konsolda eski agresif tasarımdan daha yuvarlak hatlı bir tasarıma geçilmiş. Direksiyon ise aynı şekilde daha yuvarlak detayları ile bir önceki halinden ayrılıyor. Beklendiği üzere yenilenen Focus’un arka planda pek bir değişiklik yapılmamış.

Yeni aracın motor seçenekleri arasında geçen üç farklı seçenek söz konusu. Bunlardan en öne çıkan seçenek Fiesta öncesi yenilenen 1.5 dizel motor olacaktır. Ayrıca Focus ile birlikte iki Ecoboost motorun görev yapması sözkonusu. 1.5 ve 1.0 benzinli üniteler tüketiciler için alternatif görevi görecekler.

Güzellik anlamında adım atan Focus teknoloji için bir öneceki nesil ile ilk adımlarını attığı araç içi bilgi sistemi (SYNC) bir adım daha öteye götürmüş. Sesli kontroller ile daha önce radyo telefon kontrolü yapan sisteme  sesli komutlar ile yakında bulunan mekanlar sorulabilirken yol tarifi almak kolaylaştırılmış. Son olarak yenilenen Focus’un Mart başında Cenevre’de çıkacağını belirtmeliyim.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Blog yazım senin fikirlerin ile daha zenginleşecek. Lütfen yorum bırakmaktan çekinme.