Mazda3_red_dot_award_product_design_2014__jpg72

Mazda3 ödüllerin en güzelini aldı!

Mazda’nın yeni kompakt hatchback modeli “Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı 2014” dalında ödülün sahibi olurken, alabileceği diğer prestijli ödüllerin de sinyalini verdi. Avrupa’da geçtiğimiz sonbaharda tüketicilerle buluşan Mazda3’ün aldığı tasarım odaklı bu ödül, Japon araç üreticisinin yeni nesil modelinde yer alan hareketten ilham alan KODO tasarımının dünya çapında kazandığı takdiri de yansıtıyor.

Mazda3’ün süper tasarım inovasyonu, fonksiyonelliği ve ergonomisi Red Dot Ödüllerinin bağımsız tasarım uzmanlarından oluşan 40 kişilik jürisini etkilemeyi başardı.Yeni kompakt model bu açıdan, aynı ödülü geçen yıl kazanan bir diğer KODO modeli olan Mazda6’nın yolundan ilerliyor.

KODO, Mazda markasının canlılığını bünyesinde barındırıyor ve bu nedenle firmanın alışılmışa meydan okuyan ve ödün vermeden etkin* ve kullanımı keyifli araçların temelinde yer alan SKYACTIV Teknolojisine mükemmel uyum sağlıyor. Mazda3, Mazda6 ve Mazda CX-5 olmak üzere tüm KODO modelleri birçok platformda tasarım ödülüne layık görüldü. Mazda, Red Dot Ödülünü 7 Temmuz’da Almanya’nın Essen kentinde Aalto Theatre’da yapılacak bir törenle alacak.

2014 Dünyada Yılın En İyi Otomobili yarışmasında Mazda3 grup finalistleri arasında Alman olmayan tek model oldu. 24 aday arasından seçilen modellerden Mazda3’ün rakipleri Audi A3 ve BMW 4 serisi olurken tasarım jürisi de Mazda’nın en çok satan modeli Mazda3’ün tasarımını BMW i3 ve Mercedes-Benz C sınıfı karşısında değerlendirmeye alacak. Kazananlar 17 Nisan’da New York Uluslararası Otomobil Fuarında açıklanacak.

Bugüne kadar topladığı 150’den fazla ödül ve Ocak itibariyle toplamda 4 milyonu aşan üretim hacminden sonra bu başarı, piyasaya ilk olarak 2003’te sürülen Mazda3’nın elde ettiği en büyük onur; aynı zamanda Mazda markası ve markanın yeni nesil modellerinde benimsediği alışılmışın dışında yaklaşımı da ödüllendiren bir başarı olacaktır.

Mazda Avrupa AR&GE Merkezi Baş Tasarımcısı Peter Birtwhistle konuyla ilgili şunları aktardı: “C sınıfı, Avrupa binek aracı piyasasının dörtte birini oluşturuyor. Bizim de bu aracı bu kadar özel kılmak ve ilk bakışta karşısındakini cezbedecek bir araç olmasını istememizin nedeni de bu. Elde ettiğimiz başarılar yalnızca Mazda3’ün çekici karakterini takdir etmekle kalmıyor; aynı zamanda aracın tamamen karşılayabileceği beklentileri oluşturma şeklini de yansıtıyor.”  Kaynak: Mazda Türkiye

 

 

Mazda3_red_dot_award_product_design_2014__jpg72

Blog yazım senin fikirlerin ile daha zenginleşecek. Lütfen yorum bırakmaktan çekinme.