Opel Astra Sports Tourer ile İstanbul sokaklarından Notlar

Opel’in 14 Kasım’a kadar devam eden organizasyonu ile  Opel Astra Sports Tourer’in 1.4 Turbo140 Hp ve 2.0 CDTI 160 HP seçeneklerini kullandım. Opel Sports Tourer ile HB seçeneğini orta kısmından itibaren arkaya doğru 20 cm’den fazla uzatarak aracın arkasını spor bir tasarım ile Insignia’dan transfer edilen karakter çizgisi aracın arka kapısında genişletilerek  güzelce toplamış. Aracın bagaj büyüklüğüne ise fotoğraf çekiminde şahit oldum. Ön konsolu çekmek için araca kolayca girebildi isem bu aracın bagajı bence geniş olmuştur. Ayrıca rahatça açıp ve yine rahatça kapatabildi isem bagaj çok rahat kullanılabiliyordur.

Test sürüşüne ise daha güçlü araçlardan her zaman daha fazla keyif alsam da, daha çok tercih edileceğine inandığım 1.4 Turbo ile başladım. Turun yarısına kadar süren co-pilotluk deneyimimde aracın iç mekan kalitesi, tasarımda ki detaylar test aracının ilgimi çeken yanları oldu. Aracın direksiyonuna geçtiğimde ise aracı, sürüş karakteri, yüksek donanımın keyfi ve 160HP’lik vergisiz güç olarak tanımlayabilirim.

Kısa turda kullandığım 2.0 CDTI’da ise aracın ataklığından, artan gücünden ve fabrika verilerine göre 100 km’de %25 daha az yakıt tükettiği ilgi çekebilecek notlar arasında yer alıyor. Son söz olarak aklımda ‘Kırmızı’ Astra Sports Tourer’in cazibesi kaldığını söyleyebilirim.

Opel Astra Sports Tourer İlk Görüntüler ile hasanaytekin

Blog yazım senin fikirlerin ile daha zenginleşecek. Lütfen yorum bırakmaktan çekinme.